• auto szyby szczecin 04
 • auto szyby szczecin 02
 • auto szyby szczecin 01
 • auto szyby szczecin 05
 • auto szyby szczecin 06
 • auto szyby szczecin 03
 • auto szyby szczecin 07

Historia szyby przedniej

I. Ewolucja szyby przedniej

1900-1912

historia szyby 1

Pierwsze szyby przednie wykonane były ze zwykłego szkła. Z płaską powierzchnią,  otoczone drewnianą ramą przypominały nieco okna.

1912

Powstają firmy zajmujące się produkcją szkła laminowanego zwanego też wielowarstwowym. Pierwsze tego typu szyby zbudowane były z dwóch tafli szkła, pomiędzy którymi mieściła się warstwa acetylocelulozy.

historia szyby 2

1918-1930

Szyby przednie podzielone w poziomie i w pionie. Górne szybki zamontowane na zawiasach, które umożliwiały ich otwieranie. Używane przeważnie w gabarytowych zamkniętych samochodach.

historia szyby 3

1925-1955

Nieruchome szyby przednie, składające się z jednej płaskiej części, umocowane w metalowej ramie. Zamontowane w pionie lub pod niewielkim skosem. Używane w samochodzie każdego typu.

1948

Uzyskano ulepszoną folię międzywarstowową z wykorzystaniem poliwinylu. Nowoczesna folia cechowała się praktycznymi właściwościami. Mocno spajająca i odporna folia PVB po raz pierwszy została użyta w połowie lat 60 XX wieku.

historia szyby 4

1948-1953

Dwuczęściowa, płaska szyba przednia. Cechą charakterystyczną było łamanie w kształcie litery V pośrodku szyby. Przez pewien czas używana w limuzynach, na dłużej zagościła w samochodach sportowych.

historia szyby 5

Od 1953

Nowa gięta szyba przednia, składająca się z jednolitej powierzchni. Najpierw mocowana pod kątem około 30°, z czasem pod kątem 50° do pionu.

historia szyby 6

Od 1971

Bardziej złożone szyby laminowane, wzbogacone o pas przeciwsłoneczny i opaskę zaciemniającą naniesione metodą sitodruku. Szyba stożkowa gwarantuje dobrą jakość optyczną także wtedy, gdy jej montaż wykonany jest pod kątem 65° do pionu.

Od 1988

Weszła do użytku złożona gięta szyba frontalna, której odpowiednio wyprofilowany kształt pasował do sylwetki samochodu.

Od 2002

Nowoczesne szyby przednie bywają wyposażone w dodatkowe elementy, które w znaczny sposób podnoszą ich funkcjonalność. Wymienić tu można np. automatyczne czujniki deszczu i światła, przewody ogrzewania elektrycznego oraz powłoki metaliczne naniesione metodą napylania, które skutecznie odbijają ciepło.

II. Współczesność

historia szyby 7

1. Czujniki deszczu

Czujnik działający z wykorzystaniem promieni podczerwonych 'wyczuwa' zawilgocenie na szybie przedniej i automatycznie włącza wycieraczki. Co więcej tempo pracy wycieraczek jest dopasowane do natężenia opadów.

2. Kształtowanie szkła

Szkło gięte optymalnie dopasowywane jest do indywidualnego kształtu okien samochodu. Może odbywać się to w dwojaki sposób: po podgrzaniu szkła wykonuje się gięcie grawitacyjne lub  wyginanie w prasie, co pomaga zapobiegać powstawaniu fałd i innych wad optycznych.

3. Szklane okna dachowe

Co raz popularniejsze są duże szklane dachy w samochodach, nazywane dachami Cielo. Bywają dwa lub trzy razy większe od tradycyjnych okien dachowych, dzięki czemu sprawiają wrażenie przestronności i zapewniają większą ilość światła w pojeździe.

4. Szyby chroniące przed słońcem

Szyby zapobiegające przegrzaniu się wnętrza pojazdu promieniami słonecznymi. Rozwiązanie to pozytywnie wpływa na:

 • komfort pasażerów
 • mniejsze obciążenie układu klimatyzacji, a tym samym mniejsze zużycie paliwa
 • mniejszą przepuszczalność promieni ultrafioletowych, dzięki czemu przedłuża się trwałość materiałów wykorzystanych do wykończenia wnętrza pojazdu

5. Systemy odprowadzania wody

Systemy ogrzewania szyb pomagają usuwać skroploną parę wodną z szyb wewnątrz pojazdu oraz lód znajdujący się na zewnętrznej części szyby. Powłoka hybrydowa umożliwia szybkie spływanie deszczu ze szklanych tafli, co w dużym stopniu poprawia także widoczność kierowcy i pasażerom.

6. Szyby boczne laminowane

 • Podwyższony komfort: zminimalizowanie hałasu o wysokiej częstotliwości, zabezpieczenie przed promieniowaniem UV oraz osłona przeciwsłoneczna.
 • Ochrona: lepsza zabezpieczenie przed włamaniem, a tym samym zmniejszone ryzyko kradzieży
 • Bezpieczeństwo: większa wytrzymałość, co zmniejsza ryzyko stłuczenia nawet w przypadku uderzenia o szybę.

7. Systemy szklenia

Wszystkie komponenty dodawane po zakończeniu podstawowej produkcji, jak np. kasety lub moduły drzwiowe, po to by podnieść wartość produktów. Metoda enkapsulacji umożliwia dopasowanie uszczelki idealnie do nadwozia pojazdu, bezpośrednio na obrzeżach szkła.

8. Systemy elektrycznego podgrzewania szyb

Elektryczne podgrzewanie szyb mocowane bezpośrednio w szkle. Rozwiązanie, dzięki któremu  szybciej pozbędziesz się lodu i szadzi z szyby.

 • Najwyższej jakości auto szyby Szczecin dla Ciebie

  Gdy wystąpi uszkodzenie frontalnej szyby, nie zwlekaj i oddaj do naprawy bądź wymiany. Ten niesprawny element pojazdu może kosztować Ciebie i  pasażera zdrowie lub życie. Musisz wiedzieć, że uszkodzenie może się z czasem powiększać. To istotne ogniwo, które wpływa na wytrzymałość konstrukcji pojazdu, ponadto musi gwarantować doskonałą widoczność. Jazda z uszkodzoną szybą to ryzyko i sposobność do zdobycia mandatu.

  Nie narażaj się i powierz swój samochód w ręce naszych fachowców. Profesjonalnie i szybko wymienimy auto szyby w naszym punkcie w Szczecinie. Pamiętaj, że w pojeździe każdy element musi być sprawny. Nasz asortyment jest naprawdę ogromny, liczy ponad 10.000 produktów do każdego pojazdu. Do większości modeli posiadamy również wysokiej klasy szyby zamienniki.

 • Wymień bądź napraw u nas szyby do samochodów Szczecin

  Nasze wieloletnie doświadczenie powoduje, że znamy potrzeby Klientów i znajdujemy dla nich najlepsze rozwiązania. Sztab pracowniczy dokonuje oceny i z myślą o Odbiorcach wybiera najlepsze metody. Czasem się zdarzy, że pęknięcie nie będzie oznaczać wymiany, a wystarczy jedynie naprawa uszkodzonego miejsca. W takich wypadkach nasi pracownicy wypełnią ubytki masą żywiczną utwardzając ją promieniami UV. Szybko i skutecznie przywrócą dawną jakość.

  W naszym warsztacie w Szczecinie zakupisz następujące szyby do samochodów: czołowe, boczne i tylne, w tym o podwyższonej wytrzymałości, atermiczne z pasem przeciwsłonecznym, z sensorami deszczu, z sensorem zmierzchu oraz  ogrzewane. Wszystkie posiadają atesty i certyfikaty jakości.  W odpowiedzi na potrzeby wymagających Klientów współpracujemy z producentami markowych szyb.

 • Wymiana szyb samochodowych Szczecin w każdym typie pojazdu

  Saint-Gobain, Guardian, Soliver, Splinex, NordGlass to firmy, których produkty oferujemy w sprzedaży. Jednak najważniejszym naszym dostawcą jest firma Pilkington. To tej marki asortyment przeważa w naszym punkcie. Dlatego, że produkują do większości marek i modeli aut oraz cieszą się zaufaniem Klientów. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z produktami. Ponadto możemy zaproponować szyby zamienniki, poszukiwane przez wielu Klientów.

  W naszym warsztacie na terenie Szczecina wymienisz zniszczone szyby samochodowe. Pomożemy wybrać odpowiedni produkt spośród 10.000 dostępnych u nas modeli. Szeroki asortyment pozwala na optymalne dopasowanie szyby. Gwarantujemy, że ekipa pracowników sprawnie i fachowo wykona zlecenie. Ponadto zajmujemy się sprzedażą klejów i uszczelek do każdego typu auta.

 • U nasz zakupisz i naprawisz szyby samochodowe Szczecin

  Mamy szeroki asortyment do zaoferowania dla każdego Klienta. Posiadamy w sprzedaży szyby do większości marek i modeli aut. Proponujemy produkty do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, TIR-ów i ciągników. Sprzedawane przez nas artykuły do aut są wysokiej jakości i posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, a kadra pracownicza wykazuje się doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. Nasza oferta skierowana jest do osób prywatnych, firm i autoryzowanych serwisów.

  Mamy największy asortyment w Szczecinie i posiadamy szyby samochodowe najlepszych firm na świecie. Oprócz sprzedaży prowadzimy również montaż i reperację szyb. Naprawiamy uszkodzenia punktowe różnego typu. Zapewniamy, że po wykonanym „zabiegu” element odzyska trwałość i  będzie służył latami. Przy montażu dajemy dożywotnią gwarancje na szczelność połączenia.

 • Profesjonalna naprawa szyb samochodowych Szczecin

  Prowadzony przez nas warsztat ma wszystko czego potrzebujesz, w razie problemów z szybą. Naprawiamy i wymieniamy część. Posiadamy duży asortyment liczący ponad 10.000 produktów najlepszych firm na świecie. Prowadzimy sprzedaż produktów do większości modeli i marek samochodów. Obsługujemy małe auta osobowe i pojazdy gabarytowe, jak autobus czy TIR. Oprócz sprzedaży również montujemy części, na co dajemy dożywotnią gwarancje szczelności.

  Pamiętaj że, nie wszystkie uszkodzenia, pęknięcie i obicia prowadzą do wymiany części. Wystarczy naprawa szyby samochodowej u nas w warsztacie na terenie Szczecina. Taką metodą umacniamy szkło w miejscu pęknięcia, utwardzamy, przez co odzyskuje dawną trwałość. Wykorzystujemy do tego najlepszej jakości materiały i cenne doświadczenie. Tak naprawiona część posłuży przez długi czas.

 • Niezawodny serwis szyb samochodowych Szczecin

  Nasza oferta jest najbogatsza w asortyment. Sprzedajemy produkty najlepszych marek na świecie. Firm które cieszą się bardzo dobrą reputacją i współpracują z innymi wielkimi firmami z branży motoryzacyjnej. Każdy ich produkt jest atestowany i posiada stosowne certyfikaty. Daje to Państwu pewność, że zakupione u nas artykuły będą służyć przez lata. Polecamy usługi montażu zakupionych u nas szyb, informując że działamy z wykorzystaniem sprawdzonych i niezawodnych metod.

  Serwis szyb samochodowych w Szczecinie stawia na jakość i doświadczenie. Naprawiamy uszkodzenia, pęknięcia, stłuczenia. Wykorzystujemy do tego najnowocześniejsze technologie i wysokiej klasy materiały. Kadra pracownicza posiada w tej dziedzinie przydatne doświadczenie i potrzebną wiedzę do przeprowadzenia działań. Na wykonane zlecenia udzielamy Państwu gwarancji.

 • Dajemy gwarancje na klejenie szyb samochodowych Szczecin

  Naprawiamy uszkodzenia punktowe szyb. Mamy na uwadze dobro Klientów i uważamy, że wymiana jest ostatecznością. Robimy wszystko by powstałe odpryski zlikwidować sprawdzonymi metodami. Gdy zajdzie potrzeba wymiany jesteśmy w stanie zaproponować najwyższej jakości produkty. Mamy w asortymencie szyby cenionych producentów. Mają doskonałą opinię wśród wielu użytkowników z całego świata. Posiadają certyfikaty i atesty świadczące o ich wysokiej jakości.

  Rozległe uszkodzenie kwalifikuje szybę do wymiany. Wyszkolony personel dokona wszystkich czynności z niezwykłą precyzją. Wstawienie i wklejenie szyby samochodowej w naszym serwisie na terenie Szczecina odbywa się przy użyciu specjalistycznych środków. Dajemy dożywotnią gwarancje na trwałość naszego sposobu umocowania. Mogą Państwo liczyć na terminowość

Szyba przednia samochodu to główne źródło widoczności dla kierowcy,
dlatego musi być w idealnym stanie. W razie konieczności naprawy lub wymiany
szyby samochodowej
firma Auto-Glass poleca swoje usługi.

Wszystkie działania wykonujemy z wykorzystaniem najlepszych materiałów i sprzętu
oraz potrzebnej wiedzy i umiejętności.

Posiadamy w swoim asortymencie markowe szyby samochodowe
i szyby zamienniki, więc każdy znajdzie produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb.